'Cübbeli'yle Nouma'nın derin muhabbeti
Tarih : 2011.07.08  13:13:17
Beşiktaş Futbol Takımı’nın efsane futbolcusu Pascal Nouma’nın, geçtiğimiz günlerde Cübbeli Ahmet Hoca ile yolları kesişti.

Cübbeli Ahmet Hoca ile Bursa feribotunda görüşen Nouma, Müslüman olmayı düşündüğünü belirtti.

 
Türkiye’de  Beşiktaş Futbol Takımı’nda top koşturduğu yıllarda herkesin sevgisini kazanan efsanefutbolcu  Pascal Nouma, mensup olduğu Hristiyanlık Dini’nden vazgeçip Müslüman olmayı düşünüyor.  Geçtiğimiz aylarda bir haber Ajansının mikrofonlarına 2 yıldır Müslüman olmayı düşündüğünü belirten Nouma, ‘Son yıllarda İslam Dinine büyük yakınlık duyuyorum. Müslüman olursam ismimi de Numan koyacağım’ sözlerini sarf ederek büyük dikkat çekmişti.

Geçtiğimiz Cumartesi günü Bursa Vakıf Köy Pınar Eğitim ve Kültür Merkezi’nde yapılacak olan sohbetiçin yola çıkan Cübbeli Ahmet Hoca, Pendik-Yalova feribotunda Cezayir Asıllı Fransız Pascal Nouama ile karşılaştı. Aynı feribotta yolculuk yapan Nouma, Cübbeli Hoca'nın da feribotta olduğunu öğrenince soluğu o araçta aldı. Araca binerken Cübbeli Ahmet Hoca’ya ‘Selamün Aleyküm’ diyerek selam verip yanına oturdu. Cübbeli Hoca'ya ‘Nasılsınız iyi misiniz?’ Sorularını sorduktan sonra kendisiyle tanıştı. Ve hatıra fotoğrafı çektirerek kısa bir sohbet etti. Daha sonra Cübbeli Ahmet Hoca’yı çok sevdiğini belirten Nouma, ilk fırsatta sohbette de bulunacağını ifade etti.

17 kez okundu
Diğer Gündem Haberleri
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım : Jettweb İnternet Hizmetleri