Bu ADAM işi biliyor!
Tarih : 2011.07.08  12:31:21
Galatasaray'ın ABD'li kondisyoneri Adam Rochstein, hafta başında kampa katılmasına rağmen kısa sürede birçok şeyi değiştirdi. Kolay gibi görünen ağır çalışmalarla oyuncuları zorlayan Rochstein, takımı bir an bile boş bırakmıyor

Fatih Terim yönetiminde yeni bir sayfa açan ve Avusturya’nın Wörgl kasabasında güç depolayanGalatasaray’da, ABD’li kondisyoner Adam Rochstein kısa sürede kampa damgasını vurmayı başardı.
Terim’in, 2008’de A Milli Takım'da çalıştığı ve yeni dönem için de anlaşma sağladığı Scout Piri’nin ekibinde yer alan Rochstein’in farklı çalışma yöntemleri, müzik seti uygulaması, kolay gibi gözüken ama futbolcuları bir hayli zorlayan dayanıklılık testleri dikkat çekiyor. Pazartesi günü mesaiye başlayan Rochstein’le beraber tempoyu artıran sarı-kırmızılı ekipte, Ujfalusi ve Elmander'in de kısa sürede takımla aynı seviyeye gelmesi yüzleri güldürdü.
Takımın fizik durumunu iyi bulduğunu ve sezon başlayana kadar daha üst seviyelere geleceğini belirten Adam Rochstein’in, istenilen düzeyde olmadıkları için Terim'in gözünden düşen Pino ve bazı oyuncular için ise ayrı bir program uygulayacağı öğrenildi.
İşte futbolcuların fizik durumuna olumlu etki yapan faktörler:
1- Fatih Terim’in takımın başına gelmesiyle beraber futbolcular tatilde bile çalıştı.
2- 27 Haziran’da topbaşı yapan Cim-Bom'da, Arda Turan başta olmak üzere yerlilerin fizik olarak önceki yıllardan farklı bir görüntü sergilediği gözleniyor.
3-Ujfalusi ve Elmander takıma Avusturya’da katılmalarına karşın aradaki açığı çabuk kapattılar.
4-Rochstein’le birlikte kondisyon antrenmanları değişti. Kolay gibi gözüken, ancak futbolcuları bir hayli yoran yöntemde, antrenman performansı üst seviyeye çekildi.
5İki grup çift kale maç oynarken, ABD’li kondisyoner diğer takımı asla boş bırakmıyor.
6Müzik eşliğinde yapılan çalışma da Adam Rochstein ile başladı.

13 kez okundu
Diğer Spor Haberleri
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım : Jettweb İnternet Hizmetleri